Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana

« 2018

Repertuar na wrzesień 2019

2020 »

dzisiejsza data: 15 czerwiec 2024 (sobota)

30 IX 2019 poniedziałek

godzina 19:00

sala koncertowa

Anna Maria Jopek 5-tet

30 IX 2019 poniedziałek, godzina 19:00, sala koncertowa

sala koncertowa

Anna Maria Jopek 5-tet

ARCHIWUM

Anna Maria Jopek – śpiew
Robert Kubiszyn - kontrabas, bas
Krzysztof Herdzin – fortepian
Paweł Dobrowolski – perkusja
Piotr Nazaruk - flety, śpiew

Organizator: Agencja TOPCONCERT

Już jesienią, wokalistka wraz z grupą doskonałych instrumentalistów wyruszą w kolejną, niezapomnianą trasę koncertową, podczas której odwiedzi Częstochowę(30.09), Radom(3.10), Kalisz(9.10) oraz Kielce(10.12).
Koncerty wokalistki to dla niej doskonała okazja do ponownego spotkania z fanami. Multiinstrumentalista, wirtuozeria, erudycja, pasja improwizacji i radość bycia razem - tak najkrócej opisać można wydarzenia muzyczne z udziałem Anny Marii Jopek. Koncerty wypełnione są muzyką, która porusza i zachwyca. Nie zabraknie na nim największych przebojów artystki oraz utworów, promujących najnowszą płytę „ULOTNE”.
Podczas koncertu usłyszymy utwory z ostatniej płyty „Ulotne”, inspirowanej dzieciństwem Jopek spędzonym za kulisami legendarnego Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze”, w którym tańczyli i śpiewali jej rodzice. „Muzyka mojego dzieciństwa, wszystkie Ptaszki, Serduszka i Cyraneczki, na zawsze zdeterminowały mój śpiew i myślenie o muzyce. Noszę w sobie płaski pejzaż Mazowsza z całą jego melancholią i bezkresem”.
„Wolność i nieograniczoność wyobraźni jest tym, co kocham najbardziej u tych, z którymi staję na scenie” – wyznaje Jopek. I szybko dodaje: „Tylko spełnieni twórcy potrafią być prawdziwymi dawcami. W muzyce działamy na otwartym sercu”.
Skład zespołu:
Anna Maria Jopek – śpiew
Robert Kubiszyn - kontrabas, bas
Krzysztof Herdzin – fortepian
Paweł Dobrowolski – perkusja
Piotr Nazaruk - flety, śpiew

Anna Maria Jopek - to wokalistka, improwizatorka, wizjonerka i pasjonatka. Wspólnie nagrywa i koncertuje na całym świecie z najlepszyi przedstawicielami muzyki naszych czasów (m.in Pat Metheny, Youssu'n Dour, Bobby McFerrin, Sting,  Ivan Linz, Branford Marsalis, Nigel Kennedy, Richard Bona, Oscar Castro-Neves, Makoto Ozone) - to artystka, która pojawiła się na najbardziej prestiżowych scenach świata.
Wspólnie grający z nią muzycy, zespół Anny Marii Jopek to  team frontmanów i postaci pierwszoligowych na scenie jazzowej w swoim kraju. Muzycy z łatwością żonglują  kolorami, formami i stylem. jej muzyka zawsze w tonacji polskiej melancholii, ale i zadziornej taneczności, stanowi punkt startowy dla barwnej improwizowanej.
Ciekawość świata, otwartość i wszechstronność czyni zespół niezawodnym na całym świecie. Od 2000 roku jej muzyka wydawana jest na wszystkich kontynentach. Tylko w Polsce jej płyty rozeszły się w milionowym nakładzie, jednak jak sama przyznaje, najbardziej ceni sobie kameralistykę i scenę blisko ludzi
źródło: materiały organizatora