Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana

« 2019

Repertuar na styczeń 2020

2021 »

dzisiejsza data: 15 lipiec 2020 (środa)

20 I 2020 poniedziałek

godzina 19:00

sala koncertowa

Orchester 1756 Salzburg - KONCERT ODWOŁANY

20 I 2020 poniedziałek, godzina 19:00, sala koncertowa

sala koncertowa

Orchester 1756 Salzburg - KONCERT ODWOŁANY

ARCHIWUM

Szanowni Państwo

Agencja Koncertowa Filip Kurnik - organizator koncertu Orchester 1756 Salzburg 20 stycznia 2020 roku - poinformowała, że z przyczyn niezależnych od organizatora koncert został odwołany.

Kasa Filharmonii przyjmuje zwroty biletów zakupionych tylko i wyłącznie w Kasie Filharmonii. W sprawie zwrotów biletów zakupionych u innych pośredników (portale biletowe on-line itp.) należy kontaktować się bezpośrednio z miejscem zakupu.

Za zmiany przepraszamy!

Koncert Muzyki Klasycznej
Orkiestra 1756 Salzburg - grająca na instrumentach dawnych
Dimitris Karakantas - skrzypce barokowe
Konstantin Hiller - dyrektor muzyczny / klawesyn
WOLFGANG AMADEUS MOZART
Salzburg, 1756 - Wien, 1791
 
Sinfonie A-Dur KV 201
Allegro moderato - Andante
Menuetto Trio - Allegro con spirito

JOSEPH HAYDN
Rohrau, 1732 - Wien, 1809
 
Sinfonie „Farewell“  fis-moll  Hob.I:45
Allegro assai – Adagio
Menuet.Allegretto Trio – Finale. Presto Adagio


-----   PRZERWA   -----


ANTONIO VIVALDI
Venedig, 1678 - Wien, 1741

“LE QUATTRO STAGIONI”

Concerto I „La Primavera“ (Der Frühling • Spring) op. 8/1
Allegro - Largo e pianissimo – Allegro

Concerto II „L’Estate“ (Der Sommer • Summer), op.8/2
Allegro non molto. Allegro - Adagio.Presto – Presto

Concerto III „L´Autunno“ (Der Herbst • Autumn) op.8/3
Allegro - Adagio - Allegro

Concerto IV „L´Inverno“ (Der Winter • Winter), op. 8/4
Allegro non molto - Largo - Allegro


Organizator: Agencja Koncertowa Filip Kurnik

1756 - rok wyznaczający granicę między barokiem i klasycyzmem
 
ORCHESTER 1756 został założony przez dyrygenta i klawesynistę Konstantina Hillera w 2006 roku w Salzburgu  i propaguje  styl i retorykę muzyki 17 i 18 wieku.  ORCHESTER 1756 organizuje cykl koncertów przez cały rok w Salzburgu, Wiedniu i Monachium. Od 2014 roku grecki skrzypek Dimitris Karakantas występuje jako koncertmistrz i solista .Zespół współpracował z wiodącymi artystami,grając miedzy innymi w Narodowym Centrum Sztuk Performatywnych w Pekinie (z Danielem Kotlińskim i Julią Novikovą), w Międzynarodowym Tartini Festival Piran (z Christophe Coin, Sergio Azziolini, Bozena Angelova, Roberto Gonzalez, Sheng-Fang Chiu),w Mozarteum Salzburg (z Giulio Carmignola), w Pałacu Mirabell w Salzburgu (z Vittorio Ghielmi i Christoph Urbanetz), na festiwalu Mozarta w Bratysławie,oraz na festiwalu „Stars and Rising Stars” (Mojca Erdmann i Vesselina Kasarova)  w Bad Kissinger.
Dimitris Karakantas urodził się w 1987 roku w Larissa w Grecji. Ukończył studia na University of Music w Wiedniu jako student prof. Günter Pichler i Joanna Madroszkiewicz. Studiował także skrzypce barokowe Akademia Muzyczna „Franz Liszt” w Weimarze i Mozarteum Salzburg Prof. Midori Seiler. Jest  zwycięzcą wielu konkursów krajowych i międzynarodowych oraz występuje  jako solista z renomwanymi orkiestrami jak Staatsorchester Ateny, State Orchestra of Thessaloniki, Danish Radio Orchestra, Sofia Philharmonic, Iceland Symphony Orchestra, Evergreen Symphony Orchestra, National Greek Radio Orkiestra, National Symphony Orchestra of Cyprus, Prague Radio Orchestra, Camerata Ateny, Dimitris Karakantas gra na skrzypcach Paolo Antonio Testore z roku 1757.
 
źródło: materiały organizatora