« 2012

Repertuar na wrzesień 2013

2014 »

dzisiejsza data: 29 marzec 2024 (piątek)

21 IX 2013 sobota

21 IX 2013 sobota, godzina 12:00,

Plac Biegańskiego

IV Festiwal Muzyczny Rodziny Bachów
Piknik rodzinny

Cracovia Danza - "Balet o kawie"

J. S. Bach - Kantata o kawie

Plenerowy spektakl taneczno-pantomimiczny „Balet o kawie” wpisuje się w tradycję wystawianych w XVII i XVIII wieku baletów o tematyce fantazyjnej i egzotycznej. Stworzony został na bazie kroków oraz figur tańca barokowego, a także elementów ówczesnej pantomimy. To pełne humoru przedstawienie, które w warstwie fabularnej i muzycznej nawiązuje do słynnej „Kantaty o kawie” J.S. Bacha. Tancerze występują w fantastycznych kostiumach, przedstawiających elementy serwisu do kawy, które swym kształtem przypominają m.in. słynną w XVIII wieku porcelanę drezdeńską. Występujące w spektaklu dzieci – Ziarenka Kawy – nadają mu niepowtarzalnego uroku.