Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana

« 2018

Repertuar na wrzesień 2019

2020 »

19 IX 2019 czwartek

godzina 18:00

Foyer Filharmonii

Wernisaż wystawy Marka Mszycy EWOLUCJA

19 IX 2019 czwartek, godzina 18:00, Foyer Filharmonii

Foyer Filharmonii

Wernisaż wystawy Marka Mszycy EWOLUCJA

ARCHIWUM

Marek Mszyca, rocznik 1989, mieszka i pracuje w Częstochowie. Ukończył studia magisterskie na Wydziale Malarstwa, na kierunku Malarstwo w Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie (2015). Wcześniej licencjat (2013) w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego na Wydziale Architektury i Sztuk Pięknych, na kierunkach Grafiki Użytkowej oraz Malarstwa Sztalugowego.
Uczestniczył w kilkunastu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą, w tym:
2019 Wystawa indywidualna pt. „Abstrakcje” w galerii Konduktorownia w Częstochowie.
2018 Wystawa indywidualna w pt. „Kolor gra główną rolę” w Galerii Wejściówka w Częstochowie.
2018 Wystawa zbiorowa pt. „Przemiana” w Pałacu Sztuki w Krakowie.
2017 Wystawa zbiorowa pt. „Ślad” w galerii Konduktorownia w Częstochowie.
2017 Wystawa indywidualna pt. „Maski. Poszukiwanie siebie” w Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie.
2016 Wystawa zbiorowa pt. „7” (malarstwo, rysunek), organizowana przez grupę artystyczną Aspiranci w Tarnowie.
2015 Wystawa prac malarskich w ramach projektu Art Panel, z inicjatywy UBS Art Decoder w Krakowie.
2015 Wystawa prac rysunkowych w teatrze Barakah w Krakowie.
2014 Wystawa zbiorowa malarstwa pt.“Bezsenność” w ramach wydarzenia RE:FORMAT, organizowanego przez grupę artystyczną Aspiranci w Tarnowie.
2014 Udział w dwóch edycjach projektu malarskiego „Obraz w pigułce” dla Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. Św. Ludwika w Krakowie.
2014 Wystawa zbiorowa malarstwa „Miejski Azyl” w Cafe Foyer w Krakowie.
2013 Wyróżnienie plakatu “Stop and think” do wystawy w XII International Triennial of the Political Poster Show w Starym Ratuszu Miejskim w Mons, Belgia.
2012 Ekspozycja plakatu na wystawie pt. „W starym kinie” zorganizowanej przez Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie.
2012 Ekspozycja ilustracji do wybranych bajek w Klubie Muzycznym Malwa w Krakowie.

O swojej najnowszej wystawie autor pisze: „Ewolucja” to wystawa pokazująca moje dotychczasowe poszukiwania w dziedzinie malarstwa i rysunku. Od wczesnych prac przedstawiających, poprzez rysunek monochromatyczny i barwny aż do dynamicznych i wysyconych kolorem prac abstrakcyjnych. Na mój rozwój artystyczny wywarły wpływ prace artystów tworzących w duchu ekspresjonizmu abstrakcyjnego. Wciąż poszukuję właściwych narzędzi i środków wyrazu, za pomocą których próbuję realizować swoje zamierzenia. Wyraźne linie i odważne pociągnięcia, działanie plamą, dużą płaszczyzną i tonowaniem waloru. Tym wszystkim staram się wyrazić swoje emocje i przemyślenia, zostawiając równocześnie odbiorcom szerokie pole do własnej interpretacji moich prac. Obecnie bliżej mi do prostoty niż do długiego opisu. Próbuję ograniczać formę, aby przez układ linii i nakładanie się plam, prace mogły przemawiać same.
Zobacz co jeszcze gramy w podobnym terminie>

23 IX 2019, godz. 19:15

24 IX 2019, godz. 19:15