Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana

« 2018

Repertuar na listopad 2019

2020 »

dzisiejsza data: 7 kwiecień 2020 (wtorek)

15 XI 2019 piątek

godzina 19:00

sala koncertowa

KOSTROMA

15 XI 2019 piątek, godzina 19:00, sala koncertowa

sala koncertowa

KOSTROMA

ARCHIWUM

Rosyjski Balet Narodowy


organizator: Agencja CREARE

Z wielką przyjemnością mamy zaszczyt przedstawić Państwu jeden z najlepszych zespołów świata – RUSSIAN NATIONAL BALLLET. Pomimo że zespół na światowych scenach występuje dawna, to Częstochowę odwiedzi po raz pierwszy 15 listopada 2019 po spektakularnym sukcesie poprzedniego tournée po Polsce. Zespół to najlepsza wizytówka rosyjskiej sceny baletowej, na równi z baletem Moisiejewa i Bieriozką.
Zespołem kierują wielcy artyści światowych scen: Elena i Yury Tsarenko oraz Maria Veshkina, a główną ideą jak im przyświeca, jest kultywacja tradycji i wychowywanie młodych pokoleń w szeroko pojętej kulturze i tolerancji.
Program prezentowany przez RUSSIAN NATIONAL BALLET zawiera bogatą historię Rosji pokazaną przy pomocy różnych technik scenicznych. Połączenie lirycznych szkiców z elementami baletu klasycznego, starożytnej epopei rosyjskiej oraz tańca współczesnego ukazuje wspaniałe dziedzictwo wielu pokoleń i narodów. Na scenę wyjdzie 50 wybitnych artystów z niezliczoną ilością kolorowych kostiumów i rekwizytów – to będzie wielkie, niepowtarzalne show. Feeria barw i bogactwo dźwięków przeniosą Państwa w inny świat, to będzie niezwykła podróż w czasie, liryczna i nostalgiczna, a zarazem ekspresyjna i pełna wigoru.
 
GWARANTUJEMY WSPANIAŁE PRZEŻYCIA.
 
źródło: materiały organizatora
KOSTROMA KOSTROMA KOSTROMA KOSTROMA KOSTROMA KOSTROMA