Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana

« 2018

Repertuar na wrzesień 2019

2020 »

dzisiejsza data: 15 czerwiec 2024 (sobota)

23 IX 2019 poniedziałek

godzina 19:15

Kościół p.w. św. Józefa

Muzyka w świątyniach

23 IX 2019 poniedziałek, godzina 19:15, Kościół p.w. św. Józefa

Kościół p.w. św. Józefa

Muzyka w świątyniach

ARCHIWUM

Chór Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum
Janusz Siadlak - dyrygent
Juliusz Sętowski - opowieści historyczne


„Muzyka w Świątyniach” to mistyczna podróż w czasie, odbywająca się przy kojących dźwiękach sakralnej muzyki chóralnej. Każdy z koncertów przenosić będzie publiczność w świat historii, która namacalna jest we wnętrzach niezwykłych częstochowskich świątyń.
Ta niecodzienna wędrówka przybliży mieszkańcom Częstochowy wydarzenia z przeszłości, które kształtowały nasze dzieje, zwróci uwagę na skarby architektury obok których na co dzień przechodzimy obojętnie. Specjalnie zaprojektowane oświetlenie wydobędzie warte uwagi detale i stworzy dla publiczności wyjątkowe otoczenie, które pozwoli na nowo spojrzeć na wiekowe zabytki.

Koncerty odbędą się trzech częstochowskich Kościołach: Kościół p.w. św.Józefa, Kościół p.w. św. Barbary i Andrzeja Apostoła , Kościół p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Częstochowie w dniach 23-25 września 2019 r. W programie znajdą się perły polskiej i europejskiej muzyki a cappella. Wykonawcami koncertu będzie Chór Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum pod dyrekcją maestro Janusza Siadlaka, a historyczne prowadzenie zapewni dyrektor Ośrodka Dokumentacji Dziejów Częstochowy dr. Juliusz Sętowski.

Projekt organizowany przez Instytut Rozwoju Sztuki we współpracy z Filharmonią Częstochowską dofinansowany został przez Urząd Miasta Częstochowy oraz Muzeum Historii Polski w Warszawie.


Muzyka w świątyniach Muzyka w świątyniach Muzyka w świątyniach Muzyka w świątyniach Muzyka w świątyniach Muzyka w świątyniach Muzyka w świątyniach Muzyka w świątyniach Muzyka w świątyniach Muzyka w świątyniach Muzyka w świątyniach Muzyka w świątyniach Muzyka w świątyniach Muzyka w świątyniach Muzyka w świątyniach Muzyka w świątyniach