Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana

« 2018

Repertuar na styczeń 2019

2020 »

24 I 2019 czwartek

godzina 18:00

Wernisaż wystawy Beaty Twardowskiej Kolory karnawału

24 I 2019 czwartek, godzina 18:00,

Wernisaż wystawy Beaty Twardowskiej Kolory karnawału

ARCHIWUM

Foyer Filharmonii
Wernisaż wystawy Beaty Twardowskiej
KOLORY KARNAWAŁU

Beata Twardowska ur. 1974 r. w Częstochowie.

O sobie:

"Plastyką interesowałam się od zawsze, a moim pierwszym mentorem i plastycznym autorytetem był Edward Strzyżewski, u którego jeszcze w podstawówce uczyłam się rysunku. Swoje pierwsze prace zaczęłam tworzyć za czasów licealnych, podczas nauki w PLSP im. J. Malczewskiego w Częstochowie, wtedy też otrzymałam dyplom z ceramiki artystycznej.

Następnie ukończyłam studia w Instytucie Plastyki, Akademii J. Długosza w 1999 roku w Częstochowie. Otrzymałam dyplom z projektowania graficznego w pracowni prof. Zdzisława Żmudzińskiego. Zwieńczeniem tego była indywidualna wystawa plakatu w częstochowskim Ratuszu. Mój dyplom nawiązywał do muzyki, bo były to plakaty do oper Mozarta. W czasach licealnych i studenckich pasjonowała mnie grafika warsztatowa, robiłam sporo linorytów, a także fotografia artystyczna, która do dziś mnie pasjonuje i którą często staram się wykorzystywać w swoich pracach malarskich. Po studiach, na wiele lat, moja uwaga została skierowana na projektowanie graficzne i grafikę komputerową. Pracowałam przy kompleksowej obsłudze firm graficznych zajmując się przy tym plakatami reklamowymi, tworzeniem katalogów, folderów, stron www, a także reklamą prasową. W międzyczasie tworzyłam projekty reklam pneumatycznych, projektowałam place zabaw, zamki i zjeżdżalnie dla dzieci.

Po ponad dziesięciu latach przerwy od malowania, powróciłam do malarstwa sztalugowego. Moja kolekcja "masek weneckich", została wystawiana w galerii w Południowej Carolinie (USA). Wiele z nich tam zostało. W Częstochowie Maski wystawiałam w dwóch klimatycznych kawiarniach - Corso i Mythos. W roku 2013 r. powstała seria obrazów monochromatycznych połączonych z rysunkiem. Kolekcja zatytułowana „Kontrasty" składała się z obrazów o tematyce architektonicznej - stare uliczki miasteczek włoskich oraz widoki z ukochanego Krakowa. Obrazy były monochromatyczna, łączyły w sobie malarstwo, rysunek, fotografię. Obrazy czarno białe, w niektórych dodałam kolorowe akcenty. Dość oszczędnie dodany kolor łagodzi ostre zestawienia czerni i bieli. Kolekcja „Kontrasty" pokazana była na indywidualnej wystawie w częstochowskiej Konduktorowni.

Od początku roku 2018 powróciłam ponownie do kolorowych masek weneckich, które są zawsze dla mnie wdzięcznym tematem. Duży udział w tym miała sama Filharmonia, która zaproponowała mi indywidualną wystawę. Wielką przyjemnością dla mnie był powrót do szerokiej palety kolorów i tematyki, która jest wdzięczna, lekka i dekoratywna. Dosyć kobieca. Takie w zamyśle miały być te obrazy. Dekoracyjne, pozytywne w wyrazie, przepełnione kolorami, oddające klimat weneckiego karnawału, dlatego temat wystawy brzmi KOLORY KARNAWAŁU."
Wernisaż wystawy Beaty Twardowskiej Kolory karnawału Wernisaż wystawy Beaty Twardowskiej Kolory karnawału Wernisaż wystawy Beaty Twardowskiej Kolory karnawału Wernisaż wystawy Beaty Twardowskiej Kolory karnawału Wernisaż wystawy Beaty Twardowskiej Kolory karnawału Wernisaż wystawy Beaty Twardowskiej Kolory karnawału Wernisaż wystawy Beaty Twardowskiej Kolory karnawału Wernisaż wystawy Beaty Twardowskiej Kolory karnawału Wernisaż wystawy Beaty Twardowskiej Kolory karnawału Wernisaż wystawy Beaty Twardowskiej Kolory karnawału Wernisaż wystawy Beaty Twardowskiej Kolory karnawału Wernisaż wystawy Beaty Twardowskiej Kolory karnawału Wernisaż wystawy Beaty Twardowskiej Kolory karnawału Wernisaż wystawy Beaty Twardowskiej Kolory karnawału Wernisaż wystawy Beaty Twardowskiej Kolory karnawału Wernisaż wystawy Beaty Twardowskiej Kolory karnawału Wernisaż wystawy Beaty Twardowskiej Kolory karnawału Wernisaż wystawy Beaty Twardowskiej Kolory karnawału Wernisaż wystawy Beaty Twardowskiej Kolory karnawału