« 2017

Piotr Zaufal - bas
Krzysztof Nowakowski - instrumenty perkusyjne
Adam Klocek - dyrygent

Repertuar z najnowszej płyty "Polacc"

Koncert odbywa się w ramach cyklu Multimedia Symfonia Gwiazd odbywa się pod mecenatem firmy Multimedia Polska, dostawcy usług telekomunikacyjnych. Mecenat Multimedia Polska umożliwia Filharmonii Częstochowskiej realizację artystycznych zamierzeń z udziałem wybitnych, utytułowanych gwiazd polskich i światowych scen muzycznych.

Marcin Wyrostek wystąpi wraz ze swoim zespołem z repertuarem z najnowszej płyty "Polacc". Nowy album Marcina Wyrostka i jego zespołu znacząco różni się od jego dotychczasowej twórczości. Przez lata koncertowania z repertuarem o charakterze, argentyńskim, bałkańskim i latynoamerykańskim w muzykach pojawiła się potrzeba sięgnięcia do muzycznej kultury w której wzrastali. Zwrócenie się ku kulturze polskiej było także związane z licznymi koncertami tematycznymi zespołu poza granicami Kraju, na których Marcin Wyrostek występował w roli promotora polskiej kultury. Powstałe przy tej okazji kompozycje i aranże stały się zalążkiem do powstania nowej płyty Marcin Wyrostek "Polacc", gdzie rozmaite motywy "Pol"- skości połączył wspólny "Acc" - ordeonowy mianownik. Na płycie znalazły się zarówno utwory inspirowane polską muzyką tradycyjną, filmową, żydowską czy polskimi tańcami ludowymi, jak i kompozycje wielkich mistrzów, m.in.: Henryka Mikołaja Góreckiego, Wojciecha Kilara, Witolda Lutosławskiego, Karola Szymanowskiego. Nie zabrakło także tematów zaczerpniętych z muzyki rozrywkowej lat 60. i 70., a przede wszystkim autorskich kompozycji artysty. Wszystkie utwory zilustrowane i zaaranżowane z muzyczną wrażliwością charakterystyczną dla Marcina Wyrostka. Na płycie w części utworów zespołowi towarzyszy także orkiestra kameralna. Nieoczekiwaną pomocą przy pracach nad nową płytą okazały się zróżnicowane korzenie muzyków z zespołu Marcina. Doprowadziło to przemieszania się muzycznych charakterów, brzmień, tradycji i wspomnień od Pomorza aż po Śląsk. Płyta "Polacc" z założenia jest wielobarwna i energiczna, a powstałe utwory są efektem poszukiwań wspólnej, polskiej wrażliwości muzycznej, którą odnaleźć można w muzyce polskiej różnych gatunków i na przestrzeni wielu lat.

Zakończenie 73. Sezonu Artystycznego POLACC Zakończenie 73. Sezonu Artystycznego POLACC Zakończenie 73. Sezonu Artystycznego POLACC Zakończenie 73. Sezonu Artystycznego POLACC Zakończenie 73. Sezonu Artystycznego POLACC Zakończenie 73. Sezonu Artystycznego POLACC Zakończenie 73. Sezonu Artystycznego POLACC Zakończenie 73. Sezonu Artystycznego POLACC Zakończenie 73. Sezonu Artystycznego POLACC Zakończenie 73. Sezonu Artystycznego POLACC Zakończenie 73. Sezonu Artystycznego POLACC Zakończenie 73. Sezonu Artystycznego POLACC Zakończenie 73. Sezonu Artystycznego POLACC Zakończenie 73. Sezonu Artystycznego POLACC Zakończenie 73. Sezonu Artystycznego POLACC Zakończenie 73. Sezonu Artystycznego POLACC Zakończenie 73. Sezonu Artystycznego POLACC Zakończenie 73. Sezonu Artystycznego POLACC Zakończenie 73. Sezonu Artystycznego POLACC Zakończenie 73. Sezonu Artystycznego POLACC