« 2017

K. Szymanowski – I Koncert skrzypcowy op. 35
C. Saint-Saëns – II Symfonia a-moll op. 55

Paulina Kula - słowo o muzyce

Magdalena Ziarkowska, koncertmistrz Filharmonii Częstochowskiej im. Bronisława Hubermana oraz skrzypaczka zespołu Huberman Piano Trio. Urodzona 23 kwietnia 1993 roku naukę gry na skrzypcach rozpoczęła w Zespole Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena we Włocławku. Z wyróżnieniem ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II stopnia im. H. Wieniawskiego w Łodzi pod kierunkiem prof. Tomasza Bartosiaka, a w 2017 roku została absolwentką Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie skrzypiec prof. Jarosława Żołnierczyka. Od lutego 2018 roku jest studentką studiów podyplomowych na kierunku kameralistyka w klasie prof. Marii Szwajger- Kułakowskiej oraz prof. Szymona Krzeszowca.

Magdalena Ziarkowska jest laureatką wielu konkursów m.in. I miejsca w kategorii solo oraz II miejsca w kategorii zespół kameralny na Międzynarodowym Konkursie ,,Musica insieme” w Wenecji, II miejsca w Młodzieżowym Konkursie na skrzypce solo im. Tadeusza Wrońskiego w Tomaszowie Mazowieckim, wyróżnienia w X Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. J. Zarębskiego Łomianki – Izabelin, III miejsca w I Warmińsko – Mazurskim Młodzieżowym Konkursie Instrumentów Smyczkowym w Elblągu, wyróżnienia na XXXIII Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Kameralnych Szkół II st. we Wrocławiu, III miejsca w Ogólnopolskich Przesłuchaniach Zespołów Kameralnych Szkół Muzycznych II st. w Warszawie.

Swoje umiejętności doskonaliła pod okiem takich profesorów jak Gregor Sigl(Artemis Quartett), Bartłomiej Nizoł, Krzysztof Polonek, Bartosz Bryła, Dominika Falger, Jakub Jakowicz, Avri Levitan, Tomasz Tomaszewski , Piotr Pławner, Magdalena Rezler-Niesiołowska, Maria Ołdak, Janusz Kucharski, Krzysztof Śmietana oraz Scharoun Ensemble der Berliner Philharmoniker.

Od 2011r. Magdalena Ziarkowska należy do orkiestry Młoda Polska Filharmonia prowadzonej przez Adama Klocka, z którą grała w najważniejszych salach koncertowych kraju. W latach 2013-2016 była koncertmistrzem Młodzieżowej Orkiestry Regionu Łódzkiego ,,Sinfonietta”. Jako solistka, kameralistka i członek orkiestry brała udział w wielu festiwalach, m.in.: ,,Kolory Polski” organizowanym przez Filharmonię Łódzką, Festiwalu Wiolinistycznym im. Bronisława Hubermana w Filharmonii Częstochowskiej, Letniej Akademii Muzyki w Lusławicach, Festiwalu Mistrzowie Polskiej Wiolinistyki w Filharmonii Zielonogórskiej, Festiwalu Muzycznym Południa Wielkopolski w Kaliszu, Międzynarodowym Festiwalu ,, Wszystkie Strony Świata” w Puławach, programie ,,Musethica” w Krakowie. W ramach Festiwalu Łańcuch XII wraz z orkiestrą Chain Ensemble prowadzonej przez Andrzeja Bauera inaugurowała X Międzynarodowy Konkurs im. W. Lutosławskiego na Zamku Królewskim w Warszawie. W 2015 roku wraz z Młodą Polską Filharmonią wzięła udział w prestiżowym festiwalu MISA w Szanghaju (koncert w Filharmonii Szanghajskiej oraz nagranie materiału w Studio Koncertowym Polskiego Radia w Warszawie).