« 2017

Repertuar na luty 2018

2019 »

dzisiejsza data: 20 kwiecień 2024 (sobota)

23 II 2018 piątek

23 II 2018 piątek, godzina 19:00, sala koncertowa

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej
Anna Malesza - skrzypce, sopran
Adam Klocek - dyrygent

M. Ravel – Alborada del gracioso
P. Sarasate – Wariacje na tematy z opery “Carmen” G. Bizeta op.25
W. A. Mozart – Aria Fiordiligi z „Cosi fan tutte”
G. Puccini – Aria Mimi z „Cyganerii”
M. Ravel – Pawana dla zmarłej infantki,
G. Puccini – Aria Liu z „Turandota”
A. Dvořák – Aria Rusałki z „Rusałka”
G. Bizet – Aria Micaeli z „Carmen”

Regina Gowarzewska - słowo o muzyce

Anna Malesza ur. w Goleniowie. Absolwentka klasy skrzypiec prof. zw. Marcina Baranowskiego Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego, gdzie studiowała również śpiew solowy. W 2011 roku ukończyła z wyróżnieniem Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II st. im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu, zwaną Szkołą Talentów w klasie skrzypiec mgr Jana Romanowskiego. Od września 2016 roku uczestniczka Akademii Operowej Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w klasie prof. Izabelli Kłosińskiej. Laureatka wielu nagród, zarówno w dziedzinie wiolinistyki, jak i wokalistyki.
W 2016 roku brała udział w prestiżowych konkursach, takich jak: 9. Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. S. Moniuszki w Warszawie oraz XV Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. H. Wieniawskiego w Poznaniu.
W 2015 roku debiutowała w roli Hrabiny w Weselu Figara W. A. Mozarta oraz w roli Alcesta w kameralnej operze dla dzieci „Mikołajek i inne chłopaki” Radosława Matei.
Do znaczących sukcesów Anny Maleszy należą również: Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Stypendium Otwartej Filharmonii Agrafki Muzycznej, Nagroda Miasta Poznania,
Koncertowała jako solistka z towarzyszeniem orkiestr Filharmonii: Sudeckiej, Pomorskiej w Bydgoszczy, Krakowskiej, Częstochowskiej, Gorzowskiej, Lubelskiej, Zabrzańskiej, Wrocławskiej, Poznańskiej, Teatru Wielkiego w Poznaniu, Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej, Symhony Orchestra RTE w International Concert Hall w Dublinie, orkiestry Sinfonia Varsovia, Polskiej Orkiestry Radiowej, Gottinger Symphone Orchester .
W 2017 roku była jedną z uczestniczek V Konkursu wokalnego im. Jana, Edwarda i Józefiny Reszków, podczas którego została laureatką nagrody pozaregulaminowej w postaci udziału w koncercie w Filharmonii Częstochowskiej.