« 2017

Repertuar na luty 2018

2019 »

dzisiejsza data: 29 marzec 2024 (piątek)

9 II 2018 piątek

Koncert niemieckich romantyków

9 II 2018 piątek, godzina 19:00, sala koncertowa

Koncert niemieckich romantyków

KONCERT NIEMIECKICH ROMANTYKÓW

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej
Hermann Breuer – dyrygent

R. Wagner – Śpiewacy norymberscy - Uwertura
R. Strauss – Don Juan op. 20
J. Brahms – I Symfonia c-moll op.68

Jacek Woleński - słowo o muzyce

Hermann Breuer - niemiecki dyrygent, urodził się w Sieglar, koło Bonn. Studiował w Akademii Muzycznej w Detmold, u prof. Martina Stephani. Ukończył także kursy mistrzowskie u Hansa Swarowskiego (Wiedeń) i Franco Ferrary (Rzym). Po studiach pracował w orkiestrze opery w Bielefeld i Freiburgu. Od 1982 pełnił funkcję zastępcy dyrektora artystycznego w Göttingen. Do 2008 roku był dyrektorem artystycznym w Thüringeńskiej Państwowej Orkiestrze Symfonicznej w Gotha, orkiestrze z ponad 350-letnią tradycją. Odbył z nią wiele tournée w Niemczech i Europie. A nagrane przez nią płyty pod wspólnym tytułem "Musik am Gothaer Hof" otrzymały nagrodę francuskiego magazynu „Diapason”.
Gościnnie Hermann Breuer występował z ponad siedemdziesięcioma orkiestrami na całym świecie. Poza cenionymi zespołami orkiestrowymi w Niemczech, jak: Orkiestra Beethoven-Hall z Bonn, Orkiestra Radiowa Filharmonii Hannoverskiej, dyrygował orkiestrami w: Szwecji, Grecji, Francji, Szwajcarii, Rumunii, Japonii, Czechach, Zagrzebiu i Meksyku. To głównie pod jego batutą koncertuje Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej podczas niemeckich tournée.