« 2017

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej
Adam Klocek - dyrygent
Anna Maria Jopek
KROKE: Tomasz Kukurba - altówka, Tomasz Lato - kontrabas, Jerzy Bawoł - akordeon

Magia fuzji Anny Marii Jopek i Kroke polega na spotkaniu dwóch niezwykłych światów wrażliwości i brzmień. Autorska muzyka artystów przywołuje wpływy wielu kultur, głosy przeszłości - odwołując się do tradycyjnej muzyki oraz przyszłości - posługując się nowatorskimi środkami w kształtowaniu formy i kolorystyki. Styl balansujący na granicy etno, jazzu, muzyki klasycznej, klezmerskiej a nawet elektronicznej, jest trudny do jednoznacznej oceny stylistycznej. Obcując z nim muzyką słuchacz zanurza się w nieznaną szeroką przestrzeń mieniącą się tysiącem barw. Sami muzycy lubią myśleć o sobie jako improwizatorach - podróżnikach w czasie i przestrzeni.
Projekt spotyka dwa niezwykłe głosy naszych czasów- - męski i żeński, co dodatkowo dopełnia uniwersalności muzycznego przesłania tej sztuki.
Podczas koncertu prezentowany jest materiał z płyty Feelharmony zawierającej najpopularniejsze utwory zespołu Kroke, w całkowicie nowych, orkiestrowych aranżacjach Krzysztofa Herdzina.
Nie zabraknie takich utworów jak: Lullaby for Kamila, Dream, Mountains, Night in the Garden of Eden, Time, River of Shadows, Cave, Usual Happiness, Ajde Jano, Light in the Darkness czy Eddie.