« 2017

Repertuar na styczeń 2018

2019 »

dzisiejsza data: 28 marzec 2024 (czwartek)

21 I 2018 niedziela

21 I 2018 niedziela, godzina 16:00, sala koncertowa

Artyści Teatru Muzycznego w Poznaniu

Muzyka: George Noriega i Joel Someillan
Libretto: Kevin Del Aguila
Przekład: Marek Robaczewski i Tomasz Robaczewski

Roztańczony musical dla dzieci i rodzin. Spektakl powstał na podstawie pełnometrażowego filmu animowanego z 2005 roku – wielkiego hitu wytwórni DreamWorks, który doczekał się już dwóch kontynuacji. Premiera czwartej części została zaplanowana na 2018 rok. Lew Alex, żyrafa Melman, zebra Marty i hipopotamica Gloria mają dość życia w zamknięciu. Pewnego dnia Marty, zafascynowany snującymi skomplikowane plany ucieczki pingwinami, wspólnie ze swoimi kompanami postanawia uciec z nowojorskiego zoo. Uciekinierzy zostają złapani, ale za karę władze ogrodu zoologicznego postanawiają wysłać ich do Afryki. Pośrodku oceanu klatki wypadają za burtę pokładu, a zwierzęta lądują na egzotycznej wyspie, gdzie rządzi Król Julian i jego zwariowana ferajna.
Poznańską wersję musicalu wyreżyserował Jerzy Jan Połoński („Doktor Dolittle”, „Przygody Pszczółki Mai”, „Muminki”), który z sukcesami realizuje spektakle dla dzieci w całej Polsce. Choreografię przygotowała Paulina Andrzejewska („Jekyll&Hyde”, „Evita”, „Jesus Christ Superstar”, „Aladyn jr”, „Przygody pszczółki Mai”), a kostiumy i scenografię Marika Wojciechowska („Karnawał zwierząt”, „Kajtuś czarodziej”, „Bleee…”). Autorami muzyki są George Noriega i Joel Someillan, zdobywcy nagrody Grammy, a libretta Kevin Del Aguila. Publiczności zostają zaprezentowane takie hity jak „I like to move it”, „Wild and free” czy „Best friends” w polskim przekładzie przygotowanym specjalnie na zamówienie Teatru Muzycznego w Poznaniu. Marek Robaczewski przełożył na język polski słynny przebój „Wyginam śmiało ciało”, a jego syn Tomasz Robaczewski tłumaczył większość odcinków kultowej serii „Pingwiny z Madagaskaru”.
Światowa premiera spektaklu odbyła się w 2016 roku w The Coterie Theatre w Kansas City w Stanach Zjednoczonych.

Spektakl przeznaczony dla widzów od 3 roku życia
Bilety ulgowe przysługują dzieciom do 12 roku życia