22 stycznia 2019

Portugalskie tournée orkiestry Filharmonii

Już za kilkanaście dni Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej wyruszy w koncertową podróż do Portugalii. We współpracy z agencją impresaryjną Darcos Associação Cultural, mającą siedzibę w Torres Vedras, zaplanowano dwa koncerty: 2 lutego 2019 w Teatro-Cine w Torres Vedras oraz 3 lutego 2019 w prestiżowej sali Centro Cultural de Belém w Lizbonie.

Orkiestra zagra na portugalskich scenach w kooperacji z tamtejszymi muzykami - za pulpitem dyrygenta stanie Nuno Côrte-Real, który poza działalnością dyrygencką należy do grona najbardziej znanych współczesnych portugalskich kompozytorów - w programie koncertu znajdzie się jego kompozycja Rock. Z kolei solistą III Koncertu fortepianowego d-moll op. 30 Siergieja Rachmaninowa będzie Artur Pizarro.

Z myślą o melomanach, którym nie będzie dane uczestniczyć w tych wydarzeniach, Filharmonia przygotowała wyjątkowy koncert: w pełnej wyjazdowej obsadzie i w tym samym programie koncertowym artyści zaprezentują się na scenie Filharmonii Częstochowskiej 25 stycznia 2019 roku. Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Częstochowskiej poprowadzi Nuno Côrte-Real, przy fortepianie Artur Pizarro.

Serdecznie zapraszamy!