03 października 2018

Nowa harfa Athena w instrumentarium Filharmonii

Instrumentarium Filharmonii Częstochowskiej jest systematycznie odnawiane i uzupełniane. Zakupy te są możliwe dzięki finansowemu wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urzędu Miasta Częstochowy.

Najnowszym, bardzo wartościowym i potrzebnym nabytkiem jest harfa koncertowa. Zakupiony instrument to model Athena S095 uznanego francuskiego producenta CAMAC HARPS. Harfa posiada 47 strun, zbudowana jest z trzech rodzajów drewna: klon (korpus), świerk (płyta rezonansowa), buk (szyjka i podstawa). Dekorowane pudło rezonansowe wykonane jest najnowszymi metodami sztuki lutniczej, co przekłada się na bogatsze brzmienie instrumentu.

Nowa harfa pojawiać się będzie na koncertach Filharmonii już od października.

Nowa harfa Athena w instrumentarium Filharmonii Nowa harfa Athena w instrumentarium Filharmonii