06 października 2016

Budżet Obywatelski - III edycja 2017

Budżet obywatelski III edycja 2017

Budżet obywatelski jest to forma udziału mieszkańców w planowaniu finansów miasta. Mieszkańcy w sposób wiążący w trakcie konsultacji społecznych decydują o wydaniu wydzielonej części środków budżetu miasta Częstochowy na kolejny rok budżetowy.

Zachęcamy mieszkańców naszego miasta do głosowania na zadania zgłoszone w ramach III edycji 2017. Wśród tegorocznych zadań znalazło się m.in. zadanie KULTURA&DEFIBRYLATOR. Celem zadania jest ochrona zdrowia i życia w częstochowskich instytucjach kulturalno- oświatowych w sytuacjach choroby cywilizacyjnej, jaką niewątpliwie są choroby serca. Defibrylator AED jest urządzeniem, które w przypadku nagłego zatrzymania krążenia (utraty przytomności) pozwala na powrót rytmu serca do prawidłowego funkcjonowania. Wczesna defibrylacja jest jedną z najważniejszych czynności zwiększających przeżycie poszkodowanego z zatrzymaniem krążenia.

Informacje na temat Budżetu Obywatelskiego oraz sposób głosowania na tegoroczne zadania można znaleźć na stronie www.konsultacje.czestochowa.pl