« 2013

27 V 2014 wtorek

27 V 2014 wtorek, godzina 18:00, sala koncertowa

Polsko-norweskie ludowe inspiracje taneczne

Polsko - norweskie ludowe inspiracje taneczne

Strilarigen (norweski ludowy zespół taneczny)
Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny

Organizator: Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk"

Wstęp na zaproszenia (do odbioru w Kasie Filharmonii od 15 maja)

Projekt pod nazwą „Polsko – norweskie ludowe inspiracje taneczne” zakłada ścisłą współpracę Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny oraz norweskiego partnera – zespołu ludowego „Strilaringen”. Projekt oparty jest na promowaniu polskich i norweskich tańców ludowych zarówno w ich rdzennych krajach, jak i za granicą. Plan przedsięwzięcia powstał z inicjatywy Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, badającego możliwości zaprezentowania narodowej i ludowej twórczości w Norwegii. Nawiązanie współpracy z norweskim partnerem umożliwiło opracowanie koncepcji wspólnego projektu dającego szansę nie tylko zaprezentowania polskich tańców w Norwegii, ale także nauki i ekspansji w Polsce norweskich form tanecznych.
Koncert, będzie się składał z dwóch części: w pierwszej wystąpi Zespół Strilaringen, w drugiej - Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" (balet).

PROJEKT „POLSKO – NORWESKIE LUDOWE INSPIRACJE TANECZNE” WSPÓŁFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW MECHANIZMU FINANSOWEGO EUROPEJSKIEGO OBSZARU GOSPODARCZEGO (EOG) NA LATA 2009-2014, W RAMACH PROGRAMU PROMOWANIE RÓŻNORODNOŚCI KULTUROWEJ I ARTYSTYCZNEJ W RAMACH EUROPEJSKIEGO DZIEDZICTWA KULTUROWEGO