« 2013

Repertuar na luty 2014

2015 »

dzisiejsza data: 16 kwiecień 2024 (wtorek)

8 II 2014 sobota

8 II 2014 sobota, godzina 19:00, sala koncertowa

"Pod niemieckimi łóżkami"
Komedia na podstawie książki Justyny Polańskiej

Łukasz Witt-Michałowski - reżyseria
Agnieszka Głębicka, Bartłomiej Kasprzykowski - scenariusz

Bartek Kasprzykowski
Tamara Arciuch
Bartosz Opania

Organizator: Impresariat Teatralny ESKANDER

Przedstawienie "Pod niemieckimi łóżkami" w reżyserii Łukasza Witt-Michałowskiego to teatralna impresja na temat książki wydanej w Niemczech pod tym samym tytułem. Bohaterką spektaklu jest polska sprzątaczka, wygarniająca wstydliwe brudy spod stereotypowo schludnych łóżek swoich niemieckich pracodawców.

Justyna w dowcipny i bez obcesowy sposób obala stereotypy dotyczące "tych czystych" Niemców, pokazuje ich słabości i uprzedzenia. Tymczasem w Polsce dzięki wydanej książce staje się bohaterką, celebrytką i gwiazdą. Stopniowo ubierana przez media w kolejne brokatowe płaszcze sławy, ugina się pod ich ciężarem i spada z plastikowego postumentu. Historia o niemieckich brudach, polskich celebrytach oraz blaskach i cieniach sławy przeznaczona dla widzów dorosłych.