« 2017

Repertuar na grudzień 2018

2019 »

dzisiejsza data: 29 marzec 2024 (piątek)

16 XII 2018 niedziela

16 XII 2018 niedziela, godzina 19:00, sala koncertowa

ELIZA - Agnieszka WIĘDŁOCHA
KONRAD - Antoni PAWLICKI
ROMUALD - Piotr CYRWUS
MYSZKA - Grażyna WOLSZCZAK
Jarosław PAST - Leszek LICHOTA

Organizator: Agencja CERTUS

Plejada znakomitych gwiazd w kryminalnej komedii romantycznej POLOWANIE NA ŁOSIA

W warszawskiem Teatrze IMKA, w ramach projektu scena IMKA LIGHT, 8 grudnia 2017 roku odbędzie się galowa premiera czarnej komedii Michała Walczaka „POLOWANIE NA ŁOSIA". W spektaklu zobaczymy plejadę znakomitych aktorów, a wśród nich: Agnieszkę Więdłochę, Antoniego Pawlickiego, Grażynę Wolszczak, Leszka Lichotę oraz Piotra Cyrwusa. Producentem spektaklu jest Fundacja Garnizon Sztuki.

"POLOWANIE NA ŁOSIA" będzie kolejną produkcją teatralną Fundacji Garnizon Sztuki. Tak jak poprzedni spektakl, realizuje misję Fundacji podejmując ważne społecznie tematy. Spektakl „POZYTYWNI" poruszał temat szeroko pojętej tolerancji. Tym razem akcent położony zostanie na uniwersalną potrzebę wolności, konflikt pokoleń, kryzys towarzyszący wchodzeniu w dorosłość i zagubieniu człowieka we współczesnym świecie. Spektakl „POLOWANIE NA ŁOSIA" koncentruje się na sytuacji młodego człowieka, który musi poradzić sobie z otaczającą go rzeczywistością, a nierzadko ciągnąć też za sobą bagaż doświadczeń swoich rodziców.

Eliza i Konrad przygotowują uroczystą kolację dla rodziców dziewczyny. Zamierzają poinformować ich o swoich zaręczynach. Jednak niespodziewanie zjawia się były terapeuta i kochanek dziewczyny. Wybucha gwałtowna awantura, która kończy się próbą morderstwa. Niedoszły trup zostaje schowany w szafie, a rodzice już dzwonią do drzwi..

„POLOWANIE NA ŁOSIA" Michała Walczaka, jednego z najciekawszych dramatopisarzy młodego pokolenia i twórcy kultowego już dziś „Pożaru w burdelu", to czarna komedia; humor przeplata się z grozą, groteska z realizmem. Zabawna, a przy tym mocno ironiczna. To obraz naszej niedojrzałości, niezdecydowania i problemów z uczuciami. Walczak znakomicie żongluje konwencjami, łączy różne style i gatunki. To opowieść o lękach, frustracjach i zagubieniu młodego człowieka – podana w ironiczny, metaforyczny sposób.

„POLOWANIE NA ŁOSIA" to współczesna komedia - nie dość, że czarna to jeszcze romantyczna. Niejednoznaczna, niebanalna, słodko – gorzka, znakomita!

źródło: materiały organizatora