« 2017

Repertuar na październik 2018

2019 »

dzisiejsza data: 19 marzec 2024 (wtorek)

13 X 2018 sobota

13 X 2018 sobota, godzina 16:00, sala koncertowa

reż. Krystyna Janda

Magdalena Cielecka
Marta Chyczewska
Maja Ostaszewska
Tomasz Drabek/Maciej Zakościelny
Wojciech Kalarus
Cezary Kosiński/Maciej Wierzbicki

Organizator: Agencja Artystyczna NOVAKKA

Historia dwóch kobiet, Julii i Jane, które niegdyś zakochały się w czasie wakacji w jednym i tym samym mężczyźnie. Dawne emocje i uczucia odżywają w nich, kiedy po wielu latach dowiadują się, że ich ukochany pojawił się w Londynie. Mimo wielu wahań, obie postanawiają spotkać się z nim, ale wspomnienia sprawiają, że dochodzi między nimi do konfliktu i scen zazdrości. Pojawienie się ich wymarzonego mężczyzny prowadzi do wielu zaskakujących sytuacji, tym bardziej, że obie damy są statecznymi żonami, których mężowie przyjaźnią się ze sobą... Klasyczna, znakomicie napisana komedia, ciesząca się od chwili napisania (1925 r.) niezwykłą popularnością nie tylko na scenach Londynu i Nowego Jorku oraz w świecie anglosaskim, ale też bardzo ceniona i wielokrotnie inscenizowana w teatrach całej Europy. Wystawiana jest regularnie do dziś, ponieważ nie traci nic ze swojej aktualności.

źródło: materiały organizatora