09 marca 2016

Filharmonia z dofinansowaniem Ministra Kultury

Filharmonia Częstochowska złożyła trzy wnioski o dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w różnych programach. Dotacja w wysokości 177 000 zł została przyznana na XI Festiwal Wiolinistyczny im. Bronisława Hubermana (wnioskowano o 295,5 tys. zł).

Filharmonia nie otrzyma dofinansowania na dwa pozostałe wnioski - XII Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego Hot Jazz Spring oraz na zakup nowych instrumentów (wniosek w programie "Infrastruktura kultury"). W planach był zakup trzech waltorni, trzech trąbek piccolo oraz oboju miłosnego.