21 may 2014

Rok Oskara Kolberga w Filharmonii Częstochowskiej

Serdecznie zapraszamy na koncert 22 maja 2014 o godz. 18.00 SWOJEGO NIE ZNACIE - muzyczne inspiracje kulturą ludową, podczas którego wystąpią uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych im. M. J. Żebrowskiego w Częstochowie. Koncert wpisuje się w ogólnopolskie obchody Roku Oskara Kolberga. Więcej o projekcie Kolberg 2014 - tutaj.

Filharmonia Częstochowska jest współorganizatorem zadania SWOJEGO NIE ZNACIE- muzyczne inspiracje kulturą ludową realizowanego przez Zespół Szkół Muzycznych im. M. J. Żebrowskiego w Częstochowie w ramach programu MKiDN Kolberg 2014 - Promesa.

Na koncert obowiązują darmowe zaproszenia do odbioru w siedzibie Szkoły przy ul. Jasnogórska 17.

Z racji zakwalifikowania się orkiestry do finału II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Orkiestr Szkół Muzycznych II stopnia, koncert zostanie zarejestrowany audiowizualnie przez Akademię Filmu i Telewizji.

Drugim majowym koncertem - choć nie bezpośrednio związanym z obchodami Roku Kolberga - poświęconym kulturze ludowej będą Polsko - norweskie ludowe inspiracje taneczne. Na scenie gościć będą: Strilarigen (norweski ludowy zespół taneczny) oraz Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny. Projekt oparty jest na promowaniu polskich i norweskich tańców ludowych zarówno w ich rdzennych krajach, jak i za granicą. Plan przedsięwzięcia powstał z inicjatywy Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, badającego możliwości zaprezentowania narodowej i ludowej twórczości w Norwegii.

Na koncert, na który  zapraszamy 27 maja 2014 na godz. 18.00, również obowiązują darmowe zaproszenia do odbioru w Kasie Filharmonii.

Zapraszamy!