04 marca 2014

Koncertowy marzec w Filharmonii Częstochowskiej

Zapraszamy w marcu na koncerty w Filharmonii Częstochowskiej!

Z okazji Dnia Kobiet i mającego miejsce dwa dni później Dnia Mężczyzny jak co roku zapraszamy na Koncert nie tylko dla Pań. Z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Częstochowskiej pod dyrekcją Tomasza Filipczaka wystąpi z Zespołem Piotr Polk - znakomity aktor teatralny, filmowy i telewizyjny oraz utalentowany wokalista. Piosenką zajmuje się niemal od początku swojej kariery. Znany publiczności z takich aktorskich dokonań, jak role w produkcjach telewizyjnych: Samo życie, Oficer, Lekarze i niezwykle popularnym serialu Ojciec Mateusz. Z sukcesem zaistniał w drugiej edycji muzycznego show telewizji Polsat Jak oni śpiewają, a potem nagrał dwie płyty: Polk in Love oraz Mój film. Na koncertach uwodzi lekkością, pełną klasy swobodą oraz ciepłym i zmysłowym głosem. Jego wokal jednocześnie jest męski i poruszający jak historie, o których opowiada w piosenkach. Wykorzystując swoje aktorskie doświadczenie zabawia publiczność licznymi anegdotami i opowiastkami.

Już od wielu lat sympatyczną tradycją są Koncerty Dyplomantów. Wybrani absolwenci Zespołu Szkół Muzycznych im. Józefa Marcina Żebrowskiego w Częstochowie mają okazję - często po raz pierwszy w życiu - stanąć na scenie Filharmonii Częstochowskiej. Dyplomaci zagrają z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Częstochowskiej pod batutą Tomasza Chmiela.

W ramach cyklu Akademickich Koncertów Kameralnych zaprezentuje się duet fortepianowy Maciej Zagórski - Jakub Brawata. W repertuarze E. Grieg i G. Vavilov. Koncertowi towarzyszyć będzie wystawa dr. Dariusza Słoty oraz wykład dr. hab. Roberta Gawrońskiego, prof. AJD (Instytut Muzyki AJD).

Na Wiosenny koncert muzyki klasycznej dla maluchów, niemowlaków i dzieci w brzuszkach zaprasza FILHARMONIA malucha. Tym razem wykonawcami koncertu będzie kwartet instrumentów dętych drewnianych a quattro. Więcej o FILHARMONII malucha tutaj.

Marzec zakończymy koncertem wprowadzającym w pasyjny nastrój okresu poprzedzającego święta Wielkiej Nocy. Zabrzmi m. in.  III Symfonia pieśni żałosnych Henryka Mikołaja Góreckiego. Utwór ten należy już do kanonu muzyki klasycznej - przełom nastąpił w 1992 roku, kiedy opublikowana Symfonia trafiła na czołowe miejsca amerykańskich i brytyjskich list przebojów. Dzieło usłyszymy w wykonaniu Elżbiety Towarnickiej - sopran i Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Częstochowskiej pod batutą Adama Klocka.

Do usłyszenia w marcu w Filharmonii Częstochowskiej!

Pełen repertuar na marzec 2014

14 marca 2014