24 grudnia 2013

Koncertowy styczeń w Filharmonii Częstochowskiej

Zapraszamy na styczniowe koncerty w Filharmonii Częstochowskiej!

2014 rok rozpoczniemy Koncertem noworocznym, w którym nie zabraknie muzyki operowej, operetkowej i musicalowej z takimi przebojami jak: Aria Sylwii z Księżniczki Czardasza, Habanera z opery Carmen oraz All I ask of You z Upiora w operze, Aria Gdybym był bogaczem z musicalu Skrzypek na dachu czy wreszcie Przetańczyć całą noc z My Fair Lady. Ten świąteczny repertuar usłyszymy w wykonaniu Magdaleny Idzik (mezzosopran) i Adama Szerszenia (baryton), którym towarzyszyć będzie Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej pod dyrekcją Adama Klocka.

Wszystkie maluchy zapraszamy po raz kolejny do ich własnej filharmonii. Na zimowy koncert Filharmonii malucha zaprosiliśmy Das Kleine Wien Trio - kameralny zespół złożony z trzech wybitnych instrumentalistów, których od samego początku łączyła  przyjaźń, podobne zainteresowania oraz wspólna pasja - muzyka. Dzięki ogromnej kreatywności oraz wspaniałym umiejętnościom warsztatowym odnaleźli swój własny język muzyczny - połączenie różnych gatunków muzycznych z elementami teatru muzycznego. Oprócz gry na najwyższym poziomie, zespół ten prezentuje wspaniałe umiejętności wokalne, aktorskie oraz kabaretowe - możemy się więc spodziewać wspaniałej muzycznej zabawy!

Po wieczorze poświęconym muzyce gitarowej Instytut Muzyki Akademii Jana Długosza zaprasza na koncert akordeonowy. Solistami będzie duet Ewa Grabowska - Lis i Daniel Lis. Tradycyjnie Akademicki Koncert Kameralny poprzedzi wykład - tym razem przygotowany przez dr hab. Elżbietę Hurnik, prof. AJD (Instytut Filologii Polskiej AJD), a spotkaniu towarzyszyć będzie wystawa Agnieszki Półroli, prof. AJD.

W styczniowym repertuarze nie mogło zabraknąć najpiękniejszych kolęd i pastorałek. Na kolędowy wieczór zaprasza w tym roku rodzina Pospieszalskich.

Styczeń w Filharmonii Częstochowskiej zakończymy Koncertem muzyki filmowej Krzesimira Dębskiego. Kompozytor stanie za pulpitem dyrygenckim i wraz z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Częstochowskiej oraz Anną Jurksztowicz przypomni nam swoje największe tematy filmowe.

Do usłyszenia w styczniu w Filharmonii Częstochowskiej!

10 stycznia 2014
Koncert noworoczny