30 sierpnia 2022

Chór Filharmonii z Nagrodą Miasta Częstochowy

To był niezwykle uroczysty wieczór w Filharmonii Częstochowskiej. W ostatnią sierpniową niedzielę okazji do świętowania było wiele: finał Letniego Jurajskiego Festiwalu Muzycznego i zakończenie 30. Dni Częstochowy, podczas którego tradycyjnie wręczono Nagrody Miasta Częstochowy w Dziedzinie Kultury, w tym w kategorii Muzyka i taniec wyróżniono Chór Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum pod kierownictwem Janusza Siadlaka. Był to jednocześnie ostatni akcent 77. sezonu artystycznego. Nie zabrakło podziękowań za pomoc i owocną współpracę przy jego realizacji, które przypadły w udziale: Pani Dyrektor Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie Małgorzacie Majer (w szczególności za organizację letniego festiwalu 2022), a także Prezydentom Krzysztofowi Matyjaszczykowi i Jarosławowi Marszałkowi oraz Naczelnikowi Wydziału Kultury Aleksandrowi Wiernemu. Za cały miniony sezon artystyczny 2021/2022 z całego serca dziękujemy Melomanom, naszej wiernej Publiczności, która także wczoraj licznie wypełniła salę koncertową i gromkimi brawami nagrodziła wykonawców koncertu "Chodź, pomaluj mój świat": cudowną wokalistkę Magdalenę Meisel, autora świetnych aranżacji Klaudiusza Janię i oczywiście Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Częstochowskiej pod dyrekcją Adama Klocka. Od września zapraszamy na wydarzenia nowego 78. sezonu artystycznego.