Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana

17 listopada 2021

Płyta z udziałem naszej orkiestry z nominacją do prestiżowej nagrody ICMA

Miło nam poinformować, że płyta PACIORKIEWICZ - KONCERTY SKRZYPCOWE została nominowana do prestiżowej nagrody International Classical Music Awards 2022. W nagraniach udział wzięli: Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej oraz soliści - skrzypkowie: Szymon Telecki i Tadeusz Gadzina. Zespół poprowadził dyrektor Adam Klocek. Nagranie zawiera dwie kompozycje Tadeusza Paciorkiewicza: Koncert skrzypcowy (1955) i Koncert na dwoje skrzypiec i orkiestrę (1983). Płyta została wydana pod marką DUX.

Warto podkreślić, że już sama nominacja do nagrody ICMA jest dużym wyróżnieniem dla wykonawców, cieszy również fakt, że międzynarodowe Jury doceniło wartość kompozycji Paciorkiewicza. Mamy nadzieję, że przyczyni się to do popularyzacji w świecie naszych artystów oraz dzieł kompozytora. 

W tegorocznej edycji w ponad 16 kategoriach konkuruje ze sobą niemal 400 produkcji z całego świata. Finalistów poznamy 14 grudnia, a 20 stycznia 2022 ogłoszona zostanie lista zwycięzców. Wręczenie nagród i koncert galowy odbędą się w Filharmonii Luksemburskiej 21 kwietnia 2022 roku.

Artystom serdecznie gratulujemy!

Oficjalna strona www ICMA