Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana

06 września 2018

Muzyka polska w recitalu Joanny Szczepaniak

W najbliższy poniedziałek zapraszamy na spotkanie z polską muzyką kameralną. Paderewski, Chopin, Szymanowski, Bacewicz - ich fortepianowe kompozycje usłyszymy w interpretacji pianistki Joanna Szczepaniak.

Częstochowianka zamieszkała we Francji studiowała na Akademii Muzycznej w Katowicach pod kierunkiem profesora Andrzeja Jasińskiego, gdzie otrzymała w 1986 roku dyplom z wyróżnieniem. Laureatka wielu konkursów solowych i kameralnych,trzykrotna stypendystka Towarzystwa im. F. Chopina w Warszawie oraz stypendystka Ministra Kultury i Sztuki. Laureatka nagrody specjalnej na turnieju muzycznym w Karlsruhe w dziedzinie muzyki kameralnej.Rokrocznie bierze udział w koncertach organizowanych przez Towarzystwo im. F. Chopina w Warszawie i Żelazowej Woli. Nagrana przez nią płyta z utworami Józefa Haydna na pianoforte, otrzymała najwyższą nagrodę krytyki francuskiej „Pięć Diapazonów”. Od roku 2008 pracuje w konserwatorium w Clanart.

Szczegóły koncertu oraz bilety on-line