29 września 2015

Koncertowe cykle w nowym sezonie artystycznym

W nowym sezonie artystycznym do repertuaru Filharmonii powracają koncertowe cykle.

Czwartkowe Wieczory z Chórem Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum. Podczas koncertów kameralnych chór pod dyrekcją Janusza Siadlaka sięgać będzie do repertuaru światowej chóralistyki. Podczas pierwszego spotkania zatytułowanego Czar pieśni francuskich zespołowi towarzyszyć będzie pianista Maciej Zagórski. Na koncert zapraszamy 8 października na godz 19.00 do Sali kameralnej Filharmonii.

W piątek 9 października o godz. 19.00 w Kościele Ewangelicko-Augsburgskim ponownie spotkamy się na Koncercie przy świecach. Wystąpi Orkiestra Filharmonii Częstochowskiej, dyrygentem i solistą będzie skrzypek Piotr Tarcholik. W repertuarze usłyszymy kompozycje Haydna i Respighiego.

21 października na godz. 18.80 zapraszamy na pierwszy w tym sezonie Akademicki Koncert Kameralny. Tradycyjnie już do udziału w koncertach Instytut Muzyki Akademii Jana Długosza w Częstochowie zaprosił wykładowców - tych związanych z naszą uczelnią, a także gości zza granicy. Niezmiennie spotkania zbudowane będą z trzech elementów - koncertu, wykładu i wystawy. Tegoroczny cykl zainauguruje recital fortepianowy Macieja Zagórskiego. Koncert poprzedzony będzie wykładem Elżbiety Hurnik, a towarzyszyć mu będzie wystawa autorstwa Jerzego Piwowarskiego.

Serdecznie zapraszamy!