28 maja 2015

Międzynarodowa Orkiestra Uczniów Szkół Muzycznych

Już dziś w Filharmonii Częstochowskiej gościć będziemy uczestników projektu Trinationales Orchestrprojekt. W koncercie "2015 Crossover Europe" wystąpi Międzynarodowa Orkiestra Symfoniczna Uczniów Szkół Muzycznych pod dyrekcją Oliviera Scherke.

Trinationalen Orchestrprojekt realizowany jest w ramach programu ERASMUS+, jego tegoroczna edycja obejmuje koncerty w Polsce, Niemczech i Francji. Wraz z uczniami Zespołu Szkół Muzycznych w Częstochowie wystąpią uczniowie szkół muzycznych: Conservatorie de St. Maur we Francji oraz Jugendmusikschule z Pforzheim w Niemczech, instrumentaliści zespołu ErichPotre oraz wokaliści.

Program koncertu:
- Muzyka na wodzie - Georg Friedrich Händel
- Symfonia nr 6 in F-dur ,,Pastorale” - Ludwig van Beethoven
- Walc Nad pięknym modrym Dunajem - Johann Strauss:
- Greensleeves - arr. Catharina Schorling
- Heal the World / Earth Song / We are the World - Michael Jackson, arr. Benjamin Fischer
- How you see the World - Coldplay
- Viva la Vida - Coldplay, arr. Benjamin Fischer

Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny!