23 września 2014

Powracają cykle koncertów Filharmonii Częstochowskiej

Wraz z nowym sezonem do repertuaru naszej Filharmonii powracają koncertowe cykle. Oprócz tych, które nasi melomani już znają i doceniają, mamy dla Państwa nową propozycję - Czwartkowe wieczory z Chórem Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum.

22 października na godz. 19.00 zapraszamy na pierwszy w tym sezonie Akademicki Koncert Kameralny. Tradycyjnie już do udziału w koncertach Instytut Muzyki Akademii Jana Długosza w Częstochowie zaprosił wykładowców - tych związanych z naszą uczelnią, a także gości zza granicy. Niezmiennie spotkania zbudowane będą z trzech elementów - koncertu, wykładu i wystawy. Tegoroczny cykl zainauguruje recital fortepianowy Macieja Zagórskiego z muzyką Fryderyka Chopina. Koncert poprzedzony będzie wykładem Elżbiety Hurnik, a towarzyszyć mu będzie wystawa autorstwa Beaty Bebel-Karankiewicz.

Z kolei w piątek 24 października o godz. 19.00 w Auli o. Kordeckiego na Jasnej Górze ponownie spotkamy się na koncercie z cyklu Koncert przy świecach. Perły muzyki jasnogórskiej. Dyrygentem i solistą będzie altowiolista Maxim Rysanov. W repertuarze tradycyjnie pojawi się jedna z symfonii o. Amando Ivancica, ponadto będziemy mieli okazję wysłuchać polskiego prawykonania kompozycji Suita w dawnym stylu Dobrinki Tabakovej, bułgarskiej kompozytorki młodego pokolenia.

Nową propozycją w repertuarze Filharmonii będą Czwartkowe wieczory z Chórem Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum. Podczas koncertów kameralnych chór pod dyrekcją Janusza Siadlaka sięgać będzie do repertuaru światowej chóralistyki. Podczas pierwszego spotkania zatytułowanego W roli głównej Haydn zespołowi towarzyszyć będzie pianista Andrzej Kloś. Na koncert zapraszamy 30 października na godz 19.00 do Sali kameralnej Filharmonii.

Serdecznie zapraszamy!