« 2014

Repertuar na listopad 2015

2016 »

dzisiejsza data: 17 kwiecień 2024 (środa)

9 XI 2015 poniedziałek

9 XI 2015 poniedziałek, godzina 19:00, sala koncertowa

KONCERT NADZWYCZAJNY

Finalista XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina
Zdobywca wyróżnienia i Laureat Nagrody Publiczności

Fryderyk Chopin
   Etiuda cis-moll op. 25 nr 7
   Nokturn G-dur op. 37 nr 2
   Barkarola Fis-dur op. 60
   Mazurki op. 33
   Sonata b-moll op. 35

Szymon Nehring urodził się 29 września 1995 r. w Krakowie. Naukę gry rozpoczął w wieku pięciu lat. Ukończył z wyróżnieniem Szkołę Muzyczną w rodzinnym mieście. Obecnie jest studentem Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie Stefana Wojtasa. Zdobył liczne nagrody i wyróżnienia, m.in. w Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim dla Dzieci w Jeleniej Górze (II nagroda, 2008), „Chopin +” w Budapeszcie (I nagroda, 2010), Konkursie „Krok ku mistrzostwu” w Petersburgu (III nagroda, 2011), Konkursie Chopinowskim w Narwie (I nagroda oraz nagroda EMCY, 2012), Festiwalu w Żychlinie (II nagroda, 2013). W 2014 r. uzyskał pierwszą lokatę na Konkursie im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy, II nagrodę „Premio Academia” w Rzymie oraz I nagrodę i wyróżnienie za wykonanie nokturnu Chopina w Konkursie im. Haliny Czerny-Stefańskiej w Poznaniu. Występował jako solista z orkiestrami symfonicznymi w Jeleniej Górze i Tallinie, a także orkiestrami Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej, i Jeleniogórskiej (wykonał Koncert fortepianowy e-moll Fryderyka Chopina). Jest stypendystą Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, Małopolskiej Fundacji Stypendialnej „Sapere Auso”, Fundacji „Pro Musica Bona” oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Szymon Nehring reprezentowana jest przez Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena