« 2015

Repertuar na czerwiec 2016

2017 »

dzisiejsza data: 29 marzec 2024 (piątek)

3 VI 2016 piątek

Blues Symfonicznie

3 VI 2016 piątek, godzina 19:00, sala koncertowa

Blues Symfonicznie

12. Hot Jazz Spring Częstochowa 2016
Marzena Ugorna - Blues symfonicznie

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej
Adam Klocek - dyrygent
Marzena Ugorna - vocal
Kamil Barański - fortepian
Krzysztof Kowałko - gitara
Piotr Pacak - gitara basowa
Beata Orbik, Marta Dryl, Ewa Ekwa - chórki

W programie aranżacje utworów Tadeusza Nalepy, Miry Kubasińskiej, Martyny Jakubowicz i Janis Joplin

pełen program Festiwalu - www.hotjazzspring.eu

Marzena Ugorna – jedna z lepiej zapowiadających się artystek młodego pokolenia. Nieliczna która stawia na treść i siłę przekazu. Autentyczna i wyrazista. Muzycznie określona. Obdarzona charakterystyczną ciemną barwą głosu. Okrzyknięta „wielką damą polskiego bluesa”. Półfinalistka III edycji  The Voice of Poland. Laureatka programu Szansa na sukces, a także ogólnopolskich festiwali. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zakochana w muzyce i jej magicznej sile. Muzyka jest tym, co ją inspiruje, co wyraża jej nastroje, interpretuje zdarzenia i daje energię do działania. Pomysłodawca, dyrektor artystyczny i producent projektu BLUES SYMFONICZNIE w którym Artystka łączy dwa odległe światy muzyczne, najprawdziwszy w treści blues zestawiony z klasycznym brzmieniem orkiestry symfonicznej.

Blues Symfonicznie Marzena Ugorna to autorski projekt artystki. Nawiązując do lat 70-tych, lat świetności polskiego bluesa, artystka przypomina sylwetki największych frontmenów, którzy niezmiennie stanowią jej muzyczny wzorzec - Tadeusz Nalepa, Mira Kubasińska, Martyna Jakubowicz, Czesław Niemen, Janis Joplin. Repertuar składa się z trzynastu wyselekcjonowanych utworów. Artystka sięga po gatunek, w którym słów broni przekaz, a w dźwiękach zawarty jest „kawałek duszy”. Inspiracją dla niej nieustannie pozostaje drugi człowiek, szczere emocje i prawda. Koncert jest emocjonalną podróżą do czasów dzieciństwa i wprowadzeniem w świat jej wartości. Blues Symfonicznie to przedsięwzięcie, które angażuje wiele wybitnych nazwisk. Artystka pojawi się na scenie w towarzystwie orkiestry symfonicznej i sekcji rozrywkowej, składającej się z 60 muzyków. Dopełnieniem całości są wizualizacje, które wydobywają niezwykłość z codziennego życia. Premiera koncertu miała miejsce w Kaliszu, rodzinnym mieście wokalistki, wiosną 2014 roku.