« 2014

Bartek Bednarek -gitara basowa
Frank Parker – perkusja

Gość specjalny: Bernard Maseli - wibrafon

Koncert promujący debiutancki album zespołu

Muzyka BlackBird czerpie inspiracje zarówno z twórczości kultowych postaci światowej sceny muzycznej takich ja: Keith Jarrett, Tomasz Stańko, Marcus Miller czy legendarny Miles Davis, jak również z prac nowego pokolenia reprezentowanego przez Roberta Glaspera i Christiana Scotta. Jednak ten, założony w 2012 roku kwintet zdecydowanie stawia na świeżość brzmienia, z precyzją aranżując własne, autorskie kompozycje.

W tej twórczości liryka amerykańskiego mainstreamu staje w opozycji do ostrej sekcji rytmicznej noszącej w sobie potężny ładunek energii. Słowiańska dusza daje o sobie znać w improwizacjach, w których muzycy dają świadectwo swojej wirtuozerii, a całość spowita jest w tchnących chłodem wariacjach wzorowanych na skandynawskim brzmieniu. Świeże. Oryginalne. Inspirujące.

BlackBird BlackBird BlackBird BlackBird BlackBird BlackBird BlackBird BlackBird BlackBird BlackBird BlackBird BlackBird BlackBird BlackBird BlackBird BlackBird BlackBird BlackBird BlackBird BlackBird