« 2014

Repertuar na marzec 2015

2016 »

dzisiejsza data: 28 marzec 2024 (czwartek)

14 III 2015 sobota

14 III 2015 sobota, godzina 19:00, sala koncertowa

Ryszard Rynkowski
Wyjątkowy koncert na 25-lecie

Organizator: LUX Jerzy Grazda

Jeden z najpopularniejszych polskich wykonawców. Znakomity głos. Wykonawca takich przebojów jak: Dziewczyny lubią brąz i Dary losu. Piosenkarz, kompozytor, pianista. Od 1987 roku występuje jako solista. Jest laureatem I nagrody na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej Opole w 1990 roku, I nagrody w konkursie kompozytorskim zorganizowanym przez Hiszpański Czerwony Krzyż w 1991 roku, Grand Prix na festiwalu w Cesme (Turcja) w 1992 roku za wykonanie własnej piosenki Szczęśliwej drogi, już czas, Grand Prix i I nagrody na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej OPOLE w 1994 roku za Mrok.

12 maja 1997 roku, w pięć lat po wydaniu ostatniej solowej płyty nakładem Pomaton EMI, ukazuje się płyta Jawa, która w 1998 roku doczekała się reedycji wzbogaconej piosenką Życie jest nowelą. W tym samym roku, firma fonograficzna Pomaton EMI w serii Złota kolekcja wydaje płytę zatytułowaną Inny nie będę.

W listopadzie 2000 roku ukazuje się płyta Dary losu, z której wiele piosenek, jeszcze przed jej wydaniem już było przebojami, jak: Ten sam klucz, Dziewczyny lubią brąz oraz piosenka z filmu Marka Konrada pod tytułem Prawo Ojca - Widzisz Marto. Płyta Dary losu w miesiąc od wydania uzyskuje status złotej płyty.

W 2001 roku Ryszard Rynkowski odebrał na XXXVIII Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu Grand Prix za całokształt działalności artystycznej. Na festiwalu otrzymał również platynową płytę za album Dary losu oraz nagrodę dla najlepszego wokalisty w plebiscycie SUPERJEDYNKI.

10 grudnia 2001 roku odbył się w Teatrze Wielkim w Warszawie wspólny koncert Ryszarda Rynkowskiego i Joe Cockera. W styczniu 2002 roku Kapituła Orderu Uśmiechu przyznała Ryszardowi Rynkowskiemu jedyne na świecie przyznawane przez dzieci odznaczenie. Artysta jest 667 kawalerem Orderu Uśmiechu, uroczystość wręczenia odbyła się 28stycznia 2002 roku w Teatrze Polskim w Warszawie 4 marca 2002 roku, w Sali Kongresowej w Warszawie, Ryszard Rynkowski odebrał Złotą Płytę za album Intymnie w trakcie koncertu, podczas którego zaśpiewał z trzydziestosiedmioosobowym zespołem.

Obecnie, w dorobku artysty, tylko płyta Intymnie nie osiągnęła jeszcze statusu Platynowej Płyty tak jak jej poprzedniczki, ale jest już Złota Płytą i wszystko wskazuje na to, że już wkrótce również uzyska status Platynowej Płyty.
W maju 2002 roku Ryszard Rynkowski odebrał na XXXIX Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu nagrodę dla najlepszego wokalisty w plebiscycie SUPERJEDYNKI.

W czerwcu 2002 roku Ryszard Rynkowski został honorowym obywatelem rodzinnego miasta Elbląga. 7 lipca 2002 roku Ryszard Rynkowski zagrał kolejny wspólny koncert z Joe Cockerem na stadionie Pogoni w Szczecinie. 18 listopada 2002 roku wydana została płyta z kolędami śpiewanymi przez Ryszarda Rynkowskiego. W maju 2003 roku, podczas czterdziestego Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu,
Ryszard Rynkowski odebrał platynową płytę za album "Intymnie". W tym samym czasie płyty "Złota Kolekcja - Inny nie będę" oraz "Dary losu" osiągnęły status PODWÓJNEJ PLATYNOWEJ PŁYTY. 13 marca 2009 ukazała się kolejna płyta, zatytułowana "Zachwyt".