08 kwietnia 2015

Zagra zwyciężczyni Konkursu im. Krzysztofa Pendereckiego

W najbliższy piątek 10 kwietnia 2015 o godz. 19.00 gośćmi koncertu symfonicznego Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Częstochowskiej będzie dwoje zagranicznych artystów.

Solistką koncertu będzie wiolonczelistka francusko-armeńskiego pochodzenia, zdobywczyni I nagrody i dwóch nagród specjalnych na Międzynarodowym Konkursie Krzysztofa Pendereckiego 2013 - Astrig Siranossian. Francusko-ormiańska artystka to wszechstronny talent. Jako solistka i kameralistka ​​obejmuje w swoim repertuarze szerokie spektrum muzyczne od standardów do muzyki współczesnej i kompozytorów takich jak Jean-Luc Darbellay Rudolfa Kelterborn, Tigran Mansurian i Daniel Schnyderj.

Uznana i zapraszana przez kameralistów, grała z gwiazdami takimi jak: Bertrand Chamayou Jacques Di Donato, Yo-Yo Ma, Adrian Oetiker, bracia Bruno i Régis Pasquier, Roland Pidoux Michel Taddei Bruno Schneider i Daniel Schnyder. Jako solistka jest zapraszana do wykonywania z najsławniejszymi orkiestrami na całym świecie.

Urodzona w Lyonie w 1988 roku, Astrig wygrała miejsce w Conservatoire National de Lyon już w wieku ośmiu lat. Tam studiowała z Patrick’iem Gabard, a później z Yvan'em Chiffoleau w Conservatoire National Superieur de Musique et de Danse de Lyon. Następnie przeniosła się do Szwajcarii i rozpoczęła studia magisterskie w Szkole Muzycznej w Bazylei, które ukończyła z najwyższym wyróżnieniem.

Z kolei za dyrygenckim pulpitem stanie Helder Trefzger - dyrektor artystyczny i dyrygent Espírito Santo Philharmonic Orchestra. Studiował na głównych uniwersytetach brazylijskich, takich jak: UFRJ, UFMG and UnB, doskonalił warsztat w Conservatory Moscow, Manhattan School of Music and Arts Academy - Istituzione Sinfonica di Roma. Systematycznie dyryguje koncertami w: Polsce, Włoszech, Chile, Boliwii i in.

Serdecznie zapraszamy!